İade ve İptal Şartları

Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. İade işlemleri müşteri hizmetleri birimi tarafından yapılmaktadır. Sipariş iptal talebi, ürün kargoya verilmeden önce tarafımıza ulaştığı durumlar dışındaki iptaller işleme alınmamaktadır. 


Kargolanan Ürünün İadesi

Eğer siparişiniz onaylanmış, kargoya verilmiş ama siz teslim almadan önce iade etmeye karar verdiyseniz, ürünün size ulaşmasını bekleyin. Ürün geldiğinde paketi teslim almayın ve paketi açmadan aynı kargo ile geri gönderin.


Teslimat Sonrası İade

Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, teslim tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde 0216 302 79 36 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da 0216 302 79 36 whatsapp destek hattımızdan firmamızı bilgilendirerek verdiğiniz siparişiniz için iade talebi oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetleri personelimiz sizden iade talep formunu doldurup [email protected] adresine gönderminizi isteyecektir ve iade koşulları konusunda destek sağlayacaktır. Alıcı, iade için;iade talep formunu tarafımızla paylaşmakla ve ön bilgilendirme yapmakla yükümlüdür. Ön bilgilendirilmesi tarafımıza yapılmamış ve iade talep formu eksiksiz bir şekilde doldurulmayan iadeler işleme alınmamaktadır.

 

İade Etme Koşulları

Tüketici kanununa göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk 14 (on dört) iş günü içerisinde geçerlidir. Bu süre zarfı içinde, sermelex.com sitesinden almış olduğunuz iade koşullarına uygun ürünü faturası ile birlikte iade edebilirsiniz.

 Faturasız iadeler kesinlikle kabul edilmemektedir.

 Ürün veya ürünlerin iade edilebilmesi için orijinal ambalajı hasar görmemiş, tüm aksesuarları ile birlikte kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satışa uygun olmalıdır.

İade edilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda ambalajı/paketi açılmamış olmalıdır. 

Müşteri, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle veya malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. 


Sıkça Sorulan Sorular

Siparişim kargoda hasarlı olarak çıkarsa ne yapmalıyım?

sermelex.com adresinden yapmış olduğunuz alışverişiniz ile ilgili kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan itibaren, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesi altındadır. Sigortalı, taşınma ambalajı ve kutusu zarar görmüş olan kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.  Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürünü teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kargo görevlisine hasar tutanağı tutturulmayan iadelerde, malın ticari değerindeki kaybı alıcı tazmin etmekle yükümlüdür.

 

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

Ürün değişimi için iade şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.


İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

sermelex.com adresinden, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol edilmektedir. İadeniz kabul edildiğinde para iadeniz gerçekleşecektir. İadenin hesabınıza yansıma süresi banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

 

Tüm sorularınız ve şikayetleriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz ya da 0216 302 79 36 nolu whatsapp destek hattımızdan bize mesaj atabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaklardır.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?